Do 21 czerwca w Galerii Pierwsze Piętro w Opolu, można oglądać wystawę Grzegorza Hussaka "Przestrzeń", zorganizowaną przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego.

Autor jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Jana Cybisa w Opolu oraz Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie w 2012 roku zrobił dyplom w pracowni fotografii.
Od 2013 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego, natomiast od tego roku zaangażował się projekt Mocny Kadr.

Na wernisażu w piątek (2.06) - tak mówił o swoim projekcie:

"Prezentuję państwu otwarty projekt długoterminowy rozpoczęty w 2015 roku, nad którym nieprzerwanie pracuję. Swoje zainteresowania koncentruję na post-modernistycznej architekturze. Zagłębiam się w czystej formie, która w wyselekcjonowanych kadrach zaczyna opowiadać odrębne historie, oderwane od rzeczywistości, oderwane od kontekstu funkcjonalności architektonicznej. Moje obrazy to zagrywka nieskażoną formą zbędnych elementów, zabawa światłem i cieniem. Czarno biała technologia średnioformatowej fotografii klasycznej pozwala na dostrzeżenie niuansów tonalnych, których cyfrowy detektor nie odgadnie. Nie wiążę swoich prac z kontekstem do problematyki czasów, znaczeniem, polityką. Nie nadaję im tytułów. To forma sama w sobie."